27 Aralık 2011 Salı

Kitap Kulubümüzle ilk Buluşmamızı Gerçekleştirdik

Kemerburgaz Doğa Koleji SBS grubu edebiyat öğretmenlerimizden Sayın Süha Kaya önderliğinde kitap kulubü, velilerimizin katılımıyla faaliyete başladı. Okuma listemizin ilk kitabı ise, Türk edebiyatının büyük öykücülerinden, realist yazar Sabahattin Ali'nin "Kuyucaklı Yusuf" kitabı. Kitaplarımızı aldık ve büyük bir heyecanla okumaya başladık.
Eğer sizler de nitelikli kitap okumanın tekniklerini öğrenip, haz alarak okumak isterseniz işte bir sonraki buluşma tarihimiz;

18 OCAK ÇARŞAMBA SAAT 17:00
YER: RAINBOW CAFE KIRTASİYE


Ekim Ayı Kitap Kurdumuz ... !

Ekim ayında kütüphaneden en çok kitap alıp okuyan öğrencimiz ZEHRA ÇELEBİ'yi kutluyoruz. Tebrikler Zehra'cım. Bizden sana kucak dolusu sevgiler.

Masallarımızı çizgik !

Anaokulu 5+ yaş grubu öğrencilerimiz kendi masallarını, kendi resimleriyle yaptılar. Daha sonra bize kendi masallarını anlattılar. İşte geleceğin yazar çizerleri yetişiyor.


"İşte benim masal kitabım" 

Miniklerin masal kitapları: "Enjoly, Özel Kitap, Uçan At, Ailem Düğünde, Uçmayı Seven Kuş, Gökkuşağı Altındaki Piknik, Minik Tek Boynuzlu At, Sevimli Örümcekler, Tavşan ve Annesi... VE DAHA NELER NELER"

22 Aralık 2011 Perşembe

Kendi Kitap Ayraçlarımızı Tasarladık...

Bu haftaki kütüphanede yaptığımız etkinliklerden bir tanesi de kitap ayraçlarımızı yapmaktı. Kendi ayraçlarımızı tasarlarken, yeni yıla yaklaştığımız şu günlerde öğretmenlerimizi, anne ve babalarımızı da unutmadık, onlara da birer kitap ayracı yaptık. HERKESE İYİ OKUMALARRR'

1.sınıflar

3.sınıflar

Kasım Ayı Kitap Kurdumuz !!!!


Kasım Ayında kütüphanemizden en çok kitap alan ve okuyan öğrencimiz AZRA EYLÜL ÖZDEMİR olmuştur. Azra'cım bütün yaşamın boyunca kitaplardan ve okumaktan hiç uzaklaşma. Tebrikler...

Noel Baba Santa Claus ve Kazu

Şebnem Gürsoy yeni hikaye kitabını Dünya Çocuk Kitapları Haftası'nda öğrencilerimizle paylaştı. Hikayenin etkinliği son derece keyifli geçti. "Joel ve Kazu'nun Dostluğu" isimli kitabının karakterlerini öğrencilerimiz oyun hamurlarıyla yaptılar.

Joel ve Kazu


Şebnem Gürsoy kitabını bizim için imzaladı !

Yazar Etkinlerimizden

Yazar Şebnem Oral "Müzikli Masal Sepetinden" bizim için masallarından bir demet okudu. Masalın,  İngilizce şarkılaryla öğrencilerimiz dans ettiler.
Hem masal dinledik hem dans ettik!

Dünya Çocuk Kitapları Haftası'nı Büyük bir Coşkuyla Kutladık

Dünya Çocuk Kitapları Haftası'nda kitaplara ve okumaya bir kez daha dikkat çektik.

"Öğrencilerimizin Yaptığı Afiş"
  


Uzuuuun bir masal kitabı yaptık!!!

Dünya Çocuk Kitapları Haftasını anaokulu ve ilköğretimdeki öğrencilemizle çeşitli etkinliklerle kutladı. Anaokulundaki 3, 4, 5 yaş grubu miniklerimiz kendi resimleriyle kendi masal kitaplarını oluşturdular. Miniklermizin ellerine sağlık...

21 Aralık 2011 Çarşamba

"Vanilya Kokulu" mektupların gizemini çözmeye var mısınız?


Misss gibi vanilya kokuyor bu mektuplar. Acaba bunları Kıymık'a kim gönderiyor. Kahramanımız Kıymık bir gün vanilya kokan bir mektup alır? Kıymık, göndereni belirsiz mektupların nereden geldiğini bulmaya kararlıdır.

Bu kitabı mutlaka okumalısınız?

5.6.ve7.sınıf öğrencileri için
Balık romanı savaşı, küçük bir çocuğun gözünden anlatan, umut dolu bir roman!
Savaşın yıkımlarını insan yaşamlarına etkisi üzerinden anlatılıyor.2005 Amerikan Kütüphaneler Birliği (ALA) “Dikkate Değer Çocuk Kitabı”
2004 Publisher’s Weekly Yılın En İyi Çocuk Kitabı (ABD)
2002 Fidler Ödülü (İngiltere)